EVVELA.COM

Evvela Buradasınız.. !!

Archive for the ‘ Haber ’ Category

Yarış motoru ve Yarış arabasının Drift çekişmesi (Mazda vs Kawasaki)

Kuaförün ilginç saç kesimi.. makası konuşturmuş..

Afganistan’ın Sharan bölgesinde bir askeri üste gerçekleşen helikopter kazası bir asker tarafından saniye saniye kaydedildi. Askeri yayınlar yapan bir web sitesine yüklenen görüntüyü AH-64 Apache helikopterin alçak uçuş yaptığını gören bir asker, kamerası ile kaydetti. Askerlerin kaldığı yapıya teğet geçen helikopter, bir manevra yaparak askerlerin çalışma yaptığı boş alana yöneldi. Daha sonra helikopter sert bir şekilde zemine çarptıktan sonra sürüklenerek ileri bir noktada durabildi. Kazada 2 helikopter pilotu ile alanda bulunan askerler sağ olarak kurtuldu. DHA

Çin’in başkenti Pekin’de meydana gelen trafik kazasında çarpışan iki arabanın arasında kalıp sıyrık bile almayan adam kameralara böyle yansıdı:

Hürriyet Video’larını izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir. Yüklemek için tıklayınız!!!

Cumhurbaşkanı Abdullah GlCumhurbaşkanı Gül, son dönemde meydana gelen ve kamuoyunda derin üzüntü yaratan kazalarla ilgili olarak kapsamlı bir inceleme ve araştırma talimatı verdi. Cumhurbaşkanlığı basın merkezinden yapılan açıklamada ” Sayın Cumhurbaşkanımız, madencilik sektöründe son dönemde meydana gelen ve kamuoyunu derinden etkileyen ölümlere ve yaralanmalara neden olan kazalarla ilgili olarak, Devlet Denetleme Kurulu’na geniş çaplı inceleme ve araştırma çalışması yapılması talimatını vermiştir.” denildi. AA

Genelkurmay Başkanlığı arşivlerindeki hiç yayınlanmamış görüntüleri basınla paylaştı, Adana, Afyon, Bilecik’te 19 Mayıs törenlerinde çekilmiş görüntüler.

Deniz Baykla ve Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki CHP genel başkanlığıyla ilgili diyalog mizah dergilerinde de yankı buldu. İşte Mizah degilerinin kapakları;
Chp de koltuk sahibi
Kişisel Eşyalar
Nihayet Gösterimde

atm bankamatikAtm nin mucidi İskoçyalı John Shepherd-Barron 84 yaşında hayatını kaybetti.

Shepherd-Barron’un ilerlemiş yaşı endeniyle hastalandığı ve İskoçya’da bir hastanede öldüğü bildirildi.

Bir ropörtajında, ”İngiltere’de ya da dünyanın herhangi bir yerinde, parama ulaşabileceğim bir yol olmalı” diye düşünürken çikolata satış otomatından etkilenerek bankamatik fikrinin oluştuğunu anlatan Shepherd-Barron, şifreyi ilk olarak 6 haneli tasarladığı ancak karısının şifrenin çok uzun olduğu yönündeki şikayetleri yüzünden dört haneye düşürdüğünü söylemişti.

Shepherd-Barron’a icadından dolayı 2004 yılında İngiliz Kraliyet Nişanı verilmişti.

İlk bankamatik 27 Haziran 1967′de Londra’nın kuzeyinde Barclays Plc bankasının bir şubesinde hizmete girmişti. O dönemde plastik banka kartlarının icat edilmemiş olması sebebiyle makina özel çeklerle çalışıyordu. Müşteri çeki bir çekmeceye koyuyor ve şifreyi girdikten sonra açılan diğer çekmeceden parasını alıyordu.

Şu anda dünya genelinde 1.7 milyon atm var.

Son Yorumlar

    İstatistik

    Reklam